GenelWordPress

İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Nedir?

Merhaba, CMS(Content Management System) veya Türkçe adıyla içerik yönetim sistemi; içerik oluşturmayı, düzenlemeyi, düzenlemeyi ve yayınlamayı kolaylaştıran bir yazılımdır. WordPress, içeriğinizi web üzerinde oluşturup yayımlamanıza izin veren bir İçerik Yönetim Sistemidir. Çoğunlukla web yayıncılığı için kullanılmasına rağmen, içeriği intranette veya tek bir bilgisayarda yönetmek için kullanılabilir.

WordPress, kullanıcıların dosyalar, belgeler ve içeriğin tasarımı ve gösterimi üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlar. WordPress kullanarak içerik yayınlamak için tek bir kod satırı bilmek zorunda değilsiniz. İyi bir içerik yönetim sisteminin güzelliği, herhangi bir kullanıcının teknik bilgisi olmadan içeriğini oluşturmasını ve yönetmesini sağlamaktır. WordPress açık kaynak kodlu ve herkesin kullanması için ücretsiz bir içerik yönetim sistemidir.

WordPress her türlü yaratıcı şekilde kullanılabilir. WordPress’i küçük işletme web sitelerini, blogları, üniversite web sitelerini, portföyleri, şirketler için dahili iletişim sistemini, web dizinlerini, film veritabanlarını kolayca yönetmek için kullanabilirsiniz. Buradaki yönetmekten kastım veritabanları için phpmyadmin gibi bir şey değil. Daha çok olan verileri listelemek ve istediğiniz şekilde görüntülemek ve bunları yayımlamak içindir.

WordPress en yaygın kullanılan içerik yönetim sistemidir. Diğer içerik yönetim sistemlerinden bazıları ise şu şekilde:

  • Ghost
  • Joomla
  • Drupal
  • Jekyll
[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Pin It on Pinterest

Kapalı
Kapalı